Чоловіча спідня білизна для занять спортом: що врахувати при виборі?

Вибір спідньої білизни для заняття спортом багато в чому залежить від інтенсивності навантаження, виду спорту та особливостей необхідного екіпірування. Враховується не тільки зручність фасону, але й тканина, яка використовується. Розглянемо, чи завжди бавовняні чоловічі труси — найкраще рішення для спорту та як знайти потрібну альтернативу.
Оптимальні фасони еластичних та бавовняних чоловічих трусів
Фасони спортивної білизни повинні забезпечувати комфортне прилягання та підтримку. Класичні боксери з подовженою посадкою добре захищають від натирання під час бігу або занять у залі. Брифи та сліпи щільно прилягають і не обмежують рухів, що робить їх придатними для високоінтенсивних тренувань, наприкладз легкої атлетики.
Компресійні труси облягають тіло, підтримують м'язи та сприяють поліпшенню кровотоку, запобігаючи втомі. Легінси (тайтси) захищають ноги від холоду і часто використовуються як основна білизна у зимовий період.
Всі вищеописані фасони передбачають помірне прилягання по всій довжині, а отже, не можуть бути повністю натуральними, бавовняними або бамбуковими. Бавовняні чоловічі труси зі 100% натуральних волокон допустимі лише за малоінтенсивних занять.
Вибір матеріалу чоловічої спортивної нижньої білизни
Якщо для щоденного використання бавовняні чоловічі труси вважаються одним із найкращих варіантів, то до спортивної білизни висуваються інші вимоги. Найкращі показники здатності відводити вологу показують комбіновані матеріали. Наприклад, поліестер (80-90%) та еластан (10-20%) забезпечують високу еластичність, швидке випаровування вологи та довговічність. Найвідоміша тканина з таким співвідношенням волокон — мікрофібра, саме її найчастіше застосовують для виробництва білизни для інтенсивних тренувань.
Нейлонові тканини (85% нейлону, 15% спандексу) мають високу зносостійкість і легкість, тому їх застосовують в білизні для аеробних тренувань. Бамбукова віскоза (95% бамбука, 5% еластану) і модал (90% модала, 10% еластану) мають антибактеріальні властивості, що запобігає появі неприємного запаху.
Повністю натуральні бавовняні чоловічі труси за багатьма параметрами будуть програвати комбінованим тканинам, проте поєднання 95% бавовни та 5% лайкри дозволяє отримати вельми універсальну тканину з необхідними фізичними характеристиками.
Для холодного клімату та тренувань на вулиці оптимальним вибором є мериносова вовна (80% вовни, 20% поліаміду), що має терморегуляцію та здатність зігрівати навіть у вологому стані.
Чому не варто одягати бавовняні чоловічі боксери з принтами
Бавовняна білизна не підходить для занять спортом, оскільки вона погано відводить вологу та швидко намокає. Пот, увібраний у бавовняні чоловічі боксери з принтами, залишається на шкірі, викликаючи неприємні відчуття та збільшуючи ризик подразнення.
На відміну від синтетичних матеріалів, бавовна повільно сохне, що особливо незручно при інтенсивних тренуваннях або в прохолодних умовах, коли вологий одяг може сприяти переохолодженню.
Згодом тканина бавовняних чоловічих боксерів з принтами розтягується, втрачає форму та перестає забезпечувати необхідну підтримку. Додатково волога бавовна посилює тертя, що може призвести до попрілостей. Саме тому для спорту кращі поліестер, нейлон чи поєднання з еластаном.
Бавовняні чоловічі боксери з принтами не мають необхідного прилягання до тіла, тому не підходять під більшість спортивних та тренувальних костюмів.
Вимоги до білизни для зимових видів спорту
Термобілизна для зимового спорту повинна мати високий ступінь теплоізоляції, еластичність та вологовивідні властивості. Для того, щоб комплект відповідав вимогам, насамперед, зверніть увагу на склад. Відмінним варіантом буде комбінація вовни мериноса (80%), поліестеру (15%) та еластану (5%), що дозволяє зберегти тепло та забезпечити комфортне облягання.
Виробники сучасної спідньої спортивної білизни пропонують й інноваційні мембранні тканини, які мають менш поширені назви, наприклад, Polartec і Thermolite. Вони запобігають перегріву при активних навантаженнях і захищають тіло від переохолодження під зниженими температурами.