Кошик
768 відгуків
+380 (96) 563-89-58
+380 (63) 193-43-85
Базар " 7 кілометр " (контейнерна: 3 площа, вул.Сіра 1 №1757), Одеса, Україна
Офіційний сайт INDENA Нижня білизна від виробника
Залишити відгук

Як правильно доглядати за мереживною білизною

Як правильно доглядати за мереживною білизною

Нижня білизна з мереживом має особливу естетику, але вимагає більш дбайливого догляду. Найчастіше для пошиття використовується еластичне мереживо, шантильї та вишивка на сітці. Всі ці матеріали вимогливі до якості миючих засобів, температури та механічного впливу. Розберемо докладніше, як зберегти зовнішній вигляд мережива на довгий час.

 

Чи можна прати мереживну білизну в машинці

 

Для прання мережива підходить як ручний, так і машинний метод. Останній спосіб виглядає раціональнішим, якщо у вас більша частина мереживної білизни має один колір.

Перше, на що варто звернути увагу — засіб для прання. Мереживо та сітку не рекомендується прати класичним сипучим порошком, частинки якого залишаються в крихітних отворах. Сегмент засобів для прання пропонує широкий вибір рідких «порошків» для кольорової, білої та чорної білизни.

Наступний параметр — режим прання. По суті, під цим терміном розуміють оптимальну температуру, інтенсивність обертання барабана та швидкість віджиму. Якщо білизна не має сильних забруднень, краще вибрати короткочасне прання з температурою до 40 ºС та швидкістю віджиму не більше 800 об/хв. Зверніть увагу, що у багатьох пральних машинах рекомендований «Делікатний режим» досить довгий (2-2,5 год), нижній білизні таке тривале прання не потрібне.

Перед пранням в машині білизну обов'язково необхідно розсортувати за кольорами і помістити в сітчасті мішечки, які унеможливлять пошкодження мережива фурнітурою.

 

Як відбілити мереживні труси

 

Зміна білого кольору мережива може відбуватися з кількох причин: прання з кольоровою білизною, використання неякісних порошків, сушіння під прямим сонячним промінням. Повернути білизну у перших двох випадках можна за допомогою кисневого порошку, який досить ефективно бореться не лише із застарілими плямами, а й із сірим відтінком. Безперечною перевагою кисневого порошку є те, що його вплив не деформує еластичне мереживо і річ не втрачає форму, на відміну від агресивних відбілювачів.

Зверніть увагу, що кисневий порошок працює виключно у теплій воді. Невелику кількість засобу розчиніть у воді, помістіть спідню білизну та залиште на 1,5-2 години.

Жовтий відтінок, який з'являється при частому носінні білої білизни, можна видалити розчином лимонного соку. 100 мл соку розчиняють у 1 л теплої води та залишають білизну на 3-4 години.

Досить ефективно та безпечно відбілити мереживо можна за допомогою нашатирного спирту. Для цього в зручну ємкість влийте 1 літр гарячої води (не більше 50 С), розчиніть 3 ст.л. відбілюючого прального порошку та додайте 2 ст.л. нашатирного спирту. Помістіть спідню білизну і залиште на 2-3 години, з часом прополосніть у проточній воді.

 

Як пом'якшити мереживну білизну

 

Збільшення температури прання нижньої білизни може зробити мереживо жорстким, колючим та некомфортним у носінні. Виправити ситуацію можна як народними, так і готовими побутовими засобами. Найпростіший спосіб — полоскання в кондиціонері для білизни. Засіб досить ефективний, здатний повернути м'якість не лише мереживу, а й махровим тканинам. Підходить для всіх видів мережив, у тому числі еластичних. Пом'якшити навіть жорстку тканину допоможуть додані у воду пару крапель звичайного оцту.

Нееластичне мереживо можна пом'якшити за допомогою розчину соди. Для цього у 2 л теплої води розчиніть столову ложку харчової соди. Замочіть мереживну білизну на 20 хвилин і прополосніть з кондиціонером.

Відмінну пом'якшувальну властивість має оцет і лимонна кислота. Розчин з 1 л теплої води та 2 ст.л. оцту використовують на етапі полоскання, замочуючи білизну на 20-30 хвилин, залежно від типу мережива.

 

Як сушити мереживну білизну

 

Спідня білизна, особливо з еластичним мереживом, не любить високих температур батарей і сушарок для рушників. При систематичному сушінні даним способом еластичні волокна мережива втрачають свої властивості, білизна деформується і не прилягає щільно. Не рекомендується сушити мереживну білизну під прямим сонячним промінням, дія яких призводить до вицвітання тканини й жовтизни на білому.

Найкраще рішення для мереживної спідньої білизни — сушіння в добре провітрюваному місці на спеціальних білизняних плічках або в горизонтальному положенні на рушнику.

Окремо варто розглянути питання прасування ажурної білизни. Повністю мереживні комплекти не гладять, якщо йдеться про комбіновані моделі з бавовною або комбінації, використовуйте відпарювач.

 

Як зберігати мереживну білизну

 

Мереживна жіноча білизна не вимоглива до умов зберігання. Бюстгальтери можна зберігати в підвісних текстильних органайзерах або системі з невеликих плічок, які скріплюються один з одним. Моделі із щільною поролоновою чашкою та декоративним мереживом не рекомендується укладати методом «чашка в чашку». Зверніть увагу, що всі бюстгальтери зберігаються із закритими гачками, це виключить можливість пошкодження мережива спідньої білизни та утворення затяжок.

Для мереживних трусиків краще використовувати органайзери з невеликими кишеньками, які значно полегшують пошуки необхідної білизни, а також забезпечують порядок у ящику або на полиці. Органайзер може бути текстильним із вставними картонними «стінками», пластиковим із регульованим розміром та силіконовим. Крім того, органайзер можна виготовити самостійно, підібравши картонну коробочку відповідної висоти та розміру. Мереживні пеньюари краще зберігати на класичних плічках, відсунувши у відділ з домашнім одягом.

Ароматизація у шафі відділу з нижньою білизною може проводитися лише сухим способом з використанням твердих аромасаше. Не рекомендується використовувати масляні ароматизатори, які при попаданні на тканину залишають плями, що складно видаляються. Для транспортування спідньої білизни використовуйте закриті кофри-куби, в яких білизна розміщується ярусами .

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner