Різновиди жіночих пеньюарів
Вперше жіночий пеньюар як елемент гардероба з'явився у Венеції наприкінці XVI ст. Спочатку масивний оксамитовий халат для ранкових ритуалів називали «рокетті». З часом, що таке жіночий пеньюар дізналися у Франції. Моделі, потрібні у француженок, були легшими, відшивалися з використанням великої кількості мережива. Розберемо докладніше, для чого потрібен пеньюар і чи насправді він такий незамінний.
Що таке жіночий пеньюар та його переваги
Отже, почнемо розгляд цієї теми з відповіді питанням, що таке жіночий пеньюар. Конструктивно він може мати форму як легкої сукні, так і тонкого халата з поясом, що візуально нагадує кімоно. Найчастіше для пошиття сучасних жіночих пеньюарів використовуються легкі тканини, наприклад, атлас, шовк та натуральна бавовна.
Навіщо потрібен пеньюар? Ця річ може мати кілька функцій. Найчастіше його надягають на спідню білизну, проте можливі варіанти для сну, для пошиття яких використовуються м'які натуральні тканини. Також жіночий пеньюар можна розглядати як домашній одяг.
Розібравшись, що таке жіночий пеньюар, перейдемо до класифікації. Пеньюари насамперед відрізняються довжиною. Моделі представлені від дуже коротких мінімалістичних варіантів до довгих в підлогу. Слід зазначити, що довжина визначає візуальне сприйняття тіла. Так, короткий жіночий пеньюар приверне увагу до ніг, а довгий — підкреслить талію і візуально витягне фігуру.
Класифікація та види жіночих пеньюарів
Найбільш коротким із усього сімейства жіночих пеньюарів є фасон baby doll, що зовні нагадує тонку легку нічну комбінацію. Крім довжини, такий жіночий пеньюар відрізняється тонкими бретелями, які в більшості випадків мають фурнітуру для регулювання посадки.
Жіночі пеньюари baby doll відшиваються з тонких напівпрозорих тканин, а також з матеріалу, який має яскравий блиск. Це може бути атлас, сатин, шовк, гіпюр та м'який фатин.
Цей фасон має привабливу посадку в зоні грудей внаслідок м'яких чашок або кулісок. Навіщо потрібен пеньюар «бебі дол»? Він цілком може претендувати на роль одягу для сну чи вдома. Завдяки акценту на зоні грудей пеньюари відволікають від широких стегон та талії.
Підвидом baby doll вважаються короткі жіночі пеньюари для сну. Вони відрізняються трохи приталеним, але вільним силуетом. Для їх пошиття використовуються натуральні та комбіновані тканини, роль декору виконують невеликі волани та тонке м'яке мереживо.
Виріз верхньої частини може бути квадратним, круглим або глибоким трикутним. Нерідко до комплектів таких пеньюарів входять шортики або штани вільної посадки.
Якщо йдеться про більш утилітарні фасони, зверніть увагу на кімоно. Такий жіночий пеньюар має схожість із традиційним японським коротким халатом на поясі. Може мати короткий або довгий широкий рукав, що відшивається з атласних та шовкових тканин.
Як вибрати жіночий пеньюар
Перш ніж вирушити за покупкою, дайте відповідь собі на кілька питань:
Навіщо потрібен пеньюар і як часто ви плануєте його одягати?
Чи спатимете ви в пеньюарі?
На яку пору року має бути розрахована річ?
Наприклад, пеньюари, відшиті із жорсткого щільного мережива, незручні для сну, також некомфортні будуть вузькі та короткі моделі з гіпюру. Якщо ви плануєте носити пеньюар як самостійну річ, віддайте перевагу непрозорим моделям з помірним декором. Найбільш універсальними та практичними вважаються шовкові жіночі пеньюари вільного крою зі злегка приталеним силуетом.
При підборі пеньюара як орієнтир можна взяти тип фігури. Наприклад, дівчатам з широкими стегнами та невеликими грудьми підійдуть моделі з мереживним декором у зоні декольте чи прямі лаконічні комбінації із шовку. Також врівноважити фігуру допоможе фасон бебі дол з м'якими філіжанками.
На фігурі «пісочний годинник» чудово виглядають класичні кімоно з акцентом на талії, а також довгі пеньюари в комплекті з мереживним халатом. Власницям "яблучної" фігури підійдуть жіночі пеньюари прямого фасону.
Тепер ви знаєте для чого потрібний пеньюар і як правильно підібрати його фасон.