Чи потрібно одягати труси під тайтси
💙 Особливості та види спортивних тайтсів
💙 Коли труси під тайтсами потрібні
💙 Як вибрати нижню білизну під тайтси
Тайтси є видом тренувального спортивного одягу. Виконані у формі штанів, вони можуть бути короткими (у формі шортів), середньої довжини трохи за коліно та довгими. Відмінна риса тайтсів від лосин - використання тканини з компресійними панелями. Відшиваються з нейлону, спандексу та поліестеру. Використання спеціальних синтетичних тканин провокує досить логічне питання — чи потрібна спідня білизна під тайтси?
Особливості та види спортивних тайтсів
Компресійні вставки в тайтсах розташовуються в області стегон і колін, тому вони такі популярні у людей, що займаються бігом. Додатково конструкцією передбачений еластичний пояс, що підтягує. Мета тайтсів - забезпечення вентиляції та м'язової підтримки.
Тайтси довжиною трохи нижче колін мають вентиляцію в області попереку, до середини щиколотки та ікри - в зоні попереку та під колінами. Такі моделі тайтсів не вимагають додаткового шару спідньої білизни.
Чимало виробників спортивного одягу випускають тайтси із внутрішніми трусами. За рахунок використання сумішшової синтетичної тканини вони добре відводять вологу, на відміну від натуральної бавовни. Виробники не рекомендують одягати під тайтси труси.
Коли труси під тайтсами потрібні
Першим у переліку причин стоїть психологічний дискомфорт. Відсутність спідньої білизни нерідко викликає в людей почуття невпевненості та збентеження. Воно закладено в нас із дитинства, коли мама говорила: «Спочатку трусики». Сприяє цим відчуттям і велика кількість вставок із перфорованої тканини.
Ні про яке задоволення від занять спортом не може бути мови, якщо ви почуваєтеся некомфортно. Тому пам'ятайте, що спідня білизна під тайтсами - не злочин!
Нерідко тайтсами називають будь-які лосини більш менш спортивного крою, проте далеко не всі з них відшиваються з відповідних тканин і мають спеціальні вставки. Якщо у вас в руках просто зручні легінси або лосини, обов'язково надягайте спідню білизну. Вся справа в тому, що щільні шви і неправильний розкрій здатні викликати куди сильніше роздратування в інтимній зоні, ніж спідня білизна, що погано відводить вологу.
Як вибрати нижню білизну під тайтси
Коли йдеться про повсякденну спідню білизну, акцент робиться на перевагах натуральних матеріалів, зокрема бавовни та бамбука. Для спортивної білизни ця рекомендація не є актуальною і навіть шкідливою. Бавовна - матеріал з високим рівнем гігроскопічності і під тайтсами всього за 15-20 хвилин просочиться потім. Крім того, бавовняна білизна сильно змінюється і може утворювати заломи під час інтенсивних занять.
Усі недоліки натуральних волокон вдається виключити додаванням синтетики. Наприклад, білизна із вмістом поліестеру не змінюється, добре відводить вологу та швидко висихає.
Не менш популярний еластан або лайкра, які роблять білизну максимально еластичною, пружною і щільно сидить по фігурі. При цьому така спідня білизна не сковує рухів і може сміливо носити звання «другої шкіри». Еластан здатний розтягуватися в 4-5 разів і моментально повертатися у первозданну форму.
Якщо розглядати тканини, придатні для пошиття спідньої білизни під тайтси, з погляду довговічності, то пальма першості належатиме нейлону. Крім того, такі трусики не змінюються, не утворюють заломів та складок.
У нижчому ціновому сегменті слід розглянути поліамід. Досить приємна на дотик тканина, що пропускає повітря і здатна витримати до 200 прань.
При виборі білизни під тайти зверніть увагу на фасон білизни. Труси повинні мати досить широку бічну частину, моделі типу стрінгів та тонгу не можуть розглядатися як спортивна білизна. Ідеальний варіант - класичні безшовні бразиліани, шорти та хіпстери.
Безшовна білизна створюється декількома способами:
- методом спаювання сполучного шва високим тиском та парою;
- з використанням кругов'язальних верстатів.
Як гідна альтернатива можна розглянути труси з плоскими внутрішніми швами. Білизна обов'язково повинна мати широку, зручну ластівницю, щільно прилягати до тіла, але не сковувати рухів.